Yusufeli Barajının Akıbeti 13 Ağustos’ta Beli Olacak

11 Ağustos 2012 - 341 kez okundu.


26. DSİ Bölge Müdürü Muammer Keleş Yusufeli Barajının 13 Ağustos’ta belli olacağını ifade etti.

Onarılan tarihi Berta köprüsünü görmek isteyenler 15 gün içinde gidip göre bileceklerini ifade etti. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan DSİ 26’ci bölge müdürlüğü projeleri hakkında bilgi veren 26. DSİ Bölge Müdürü Muammer Keleş, merak edilen birçok konuyu koordinasyon kurulu toplantısında aktardı. Keleş yaptığı konuşmasında, Yusufeli Barajının ihaleye çıktığını belirterek, “müteahhitleri seçildi ve 12 gruba yeterlilikleri verildi” dedi. Bunların teklifleri alınarak 13 Ağustos’ta Yusufeli barajının durumu beli olacağını ifade etti.

Keleş konuşmasında Tarihi Berta köprüsünden de bahsetti. Keleş, Deriner Barajı Kültür ve Tabiat varlıkların koruma inşaatını ihale ettik.( Berta köprüsü, alıcılar köprüsü, zeytinlik camii gibi). Bu Berta köprüsünü onardık. Şunu söylemek istiyorum ki Berta köprüsü ömründe görmediği kadar güzel oldu. Vakti olanların gidip görmesini tavsiye ederim.Su altında kalacak ama herhangi bir nedenle su boşalırsa bıraktığımız gibi kalacak dedi. Öte yandan Keleş, Alıcılar köprüsünü onarım çalışmalarını devam ediyoruz oda birkaç güne kadar bitecek. Zeytinlik camisindeki ahşap maddelerini söktük depoladık. İnşaatına devam etmektedir ifadelerine yer verdi.

Artvin Valisi Necmettin Kalkan tarihi Berta köprüsü konusunda açıklama yaparak, Benimde içime sinmeyen bir konu. Kamuoyunda bir çok kez dile getirildiği. Tabiat Varlıklarını koruma kurulu aldıkları kararla bizi şaşırttılar. Yeninde koruyup onarma ve o şekilde bırakmak kararı aldılar dedi. Ardından ise Vali Necmettin Kalkan Artvin- Yusufeli- Erzurum yolu üzerinde devam eden yol çalışmalarında bazı firmalar elinde gelen özeni gösterirken bazı firmalar gerekli özeni göstermiyor dedi. Bu konu da bir çalışma yapılmasını DSİ 26. Bölge Müdürü Muammer Keleşten istedi.

Ç.P.

Facebook'ta Paylaş

1 Yorum bulunuyor...

  1. ufuk katkat Says:

    ”Şunu söylemek istiyorum ki Berta köprüsü ömründe görmediği kadar güzel oldu. Vakti olanların gidip görmesini tavsiye ederim”
    Ben anlamadım kim nasıl görecek?

Sizde yorum yapın...

Sitemize yapılan yorumlardan kişiler sorumludur.Resim Galerisi

Şampiyon Boğalar 2012 Ahmet Semen 2012 75772_460042938727_371912_n İbrahim Türk 2012 p_0003 p_0008 Ümit Özgüler Nihah'2012 p_0006 İbrahim Türk 2012 2 p_0018 3